Manufacturer No:CPS-5952-100PM
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators siren 40 mm 59 mm deep 24VDC 100dB warble tone standing panel mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| Product: | Sirens |
| Type: | Internally Driven |
| Sound Pressure Level: | 100 dB |
| Tone: | Warble |
| Frequency: | 3.5 kHz |
| Voltage Rating: | 24 VDC |
| Current Rating: | 50 mA |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Mounting Style: | Bracket Mount |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | - |
| Dimensions: | 45 mm x 40 mm x 59 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 59 mm |
| Length: | 45 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width: | 40 mm |
| Unit Weight: | 1.887157 oz |
HOT
IM67D120AXTSA1
Brand:Infineon Technologies

CPIM-4410-80T
Brand:CUI Devices

CES-603318-24PM
Brand:CUI Devices

CDS-3646-16-SP
Brand:CUI Devices

IM72D128V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-151135-18S-X8
Brand:CUI Devices

WBFK-33649-000
Brand:Knowles
AS04004MR-F-WP-R
Brand:PUI Audio

CMS-181637-158SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-181345-18SP-X8
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






