Manufacturer No:CDS-4553-16-SP
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers 45 mm Round Frame 1 W 16 Ohm Neodymium Magnet PET Cone Speaker
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Speakers |
| Type: | Electromagnetic |
| Mounting Style: | Frame Mount |
| Frequency: | 500 Hz |
| Sound Pressure Level: | 90 dBA |
| Impedance: | 16 Ohms |
| Power Rating: | 1 W |
| Shape: | Round |
| Termination Style: | Solder Pad |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Diameter: | 45 mm |
| Depth: | 5.3 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 45 mm x 5.3 mm |
| Frequency Response: | 6 kHz |
| Height: | 5.3 mm |
| Packaging: | Box |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 500 Hz |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
IM69D127V11XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-28528N-L152A
Brand:CUI Devices

CPS-5248-105PM
Brand:CUI Devices

CMS-28588N-L152A
Brand:CUI Devices

ICS-40638
Brand:TDK InvenSense

CDS-5715-254SP-X5
Brand:CUI Devices

CMM-2718AT-38164W-TR
Brand:CUI Devices

AS05404PS
Brand:PUI Audio
SPH0645LM4H-B
Brand:Knowles
AS07708PS-7-WR-R
Brand:PUI Audio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






