Manufacturer No:ICS-40800
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Dual Port Analog Microphone with Very High Dynamic Range
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Series: | ICS |
| Sensitivity: | - 38 dBV |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 70 dBA |
| Impedance: | 338 Ohms |
| Frequency Range: | 80 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Current: | 155 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | Analog |
| Length: | 4 mm |
| Width: | 3 mm |
| Depth: | 0.97 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-4 |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | SmartSound |
HOT
CPIM-4410-80Y
Brand:CUI Devices

ICS-41350
Brand:TDK InvenSense

CES-571423-28PMA
Brand:CUI Devices

CDS-5715-254SP-X5
Brand:CUI Devices

CMS-28528N-L152
Brand:CUI Devices

CMS-28528N-L152A
Brand:CUI Devices

IM67D120AXTSA1
Brand:Infineon Technologies

IM69D127V11XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-151125-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-151103-18S-X8
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






