Manufacturer No:CMS-28528N-L152
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers 2W 8ohms 750Hz 28mm round w/wire
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Speakers |
| Type: | Micro |
| Mounting Style: | Frame Mount |
| Frequency: | 750 Hz |
| Sound Pressure Level: | 99 dBA |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 2 W |
| Shape: | Round |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Diameter: | 28 mm |
| Depth: | 5.2 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| IP Rating: | - |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Series: | CMS |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Voltage Rating: | 4 V |
| Unit Weight: | 0.275137 oz |
HOT
CMS-28588N-L152A
Brand:CUI Devices

CMI-1295IC-0385T
Brand:CUI Devices

CMS-28528N-L152A
Brand:CUI Devices

ICS-41350
Brand:TDK InvenSense

VEK-H-30108-000
Brand:Knowles

SMT-0840-T
Brand:PUI Audio

CMS-151125-18SP-X8
Brand:CUI Devices

IM68A130V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies
MM20-33366-000
Brand:Knowles

CPI-137-24T
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






