Manufacturer No:ASE05008MS-LWC60
Manufacturer:PUI Audio
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers SPEAKER 2.5W 30OHM 97DB 680HZ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PUI Audio |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Speakers |
| Type: | Speaker |
| Frequency: | 680 Hz to 20 kHz |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 2.5 W |
| Shape: | Round |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 35 mm |
| Width: | 27.8 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Brand: | PUI Audio |
| Height: | 50 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 680 Hz |
| other: | 45 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
CMC-4015-40L170
Brand:CUI Devices

CMS-181345-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-181345-18S-X8
Brand:CUI Devices

CDS-4051-16-SP
Brand:CUI Devices

CPS-4318-105L085
Brand:CUI Devices

CMI-1295IC-0385T
Brand:CUI Devices

CMS-151125-18S-X8
Brand:CUI Devices
CMM-2718AT-42358-TR
Brand:CUI Devices

CPIM-4410-80T
Brand:CUI Devices

CPT-9019B-SMT-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






