Manufacturer No:CPS-5449-120PM
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators 54mm round 49mm deep 12 Vdc 120 dB Through Hole Driving Circuit Warble & Hi-Lo Tone Siren
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| Product: | Sirens |
| Type: | Internally Driven |
| Sound Pressure Level: | 110 dB |
| Tone: | Warble |
| Frequency: | 3.5 kHz |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Current Rating: | 130 mA |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Mounting Style: | Base Mount |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 54 mm |
| Dimensions: | 54 mm x 47 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 49 mm |
| Length: | 54 mm |
| Packaging: | Box |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 140 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width: | 54 mm |
| Unit Weight: | 2.186986 oz |
HOT
CES-434313-28PM-67
Brand:CUI Devices

GQ-30783-000
Brand:Knowles

IM67D130AXTSA2
Brand:Infineon Technologies
MM20-33366-000
Brand:Knowles

CPS-5952-100PM
Brand:CUI Devices

CPI-137-24T
Brand:CUI Devices

CPT-5828-108L170
Brand:CUI Devices

CMS-250903-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CPS-5449-120PM
Brand:CUI Devices

CPIM-4410-80T
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






