Manufacturer No:CES-361811-18PM-67
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers Speaker 35.9 x 18.5mm rectangle 10.9mm deep mylar Nd-Fe-B w/case 1W 8? 900Hz Panel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Enclosed |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Frequency: | 900 Hz |
| Sound Pressure Level: | 89 dBA |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 1 W |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Length: | 25 mm |
| Width: | 15.6 mm |
| Depth: | 10.9 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Polyetheretherketone (PEEK) |
| IP Rating: | IP67 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 25 mm x 15.6 mm x 10.9 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Height: | 10.9 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 900 Hz |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
MMICT5838-00-012
Brand:TDK InvenSense
SPM0687LR5H-1
Brand:Knowles

SMUTR-1040K-TT
Brand:PUI Audio

UTR-18225K-TT
Brand:PUI Audio

CMS-4021-34SP-X5
Brand:CUI Devices

ICS-40800
Brand:TDK InvenSense

KAS-700-0153
Brand:Knowles

GC0251K
Brand:CUI Devices

CMM-3424DT-26165-TR
Brand:CUI Devices

MMICT5837-00-012
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






