Manufacturer No:SKY55950-11
Manufacturer:Skyworks
Type:RF Front End
Description:RF Front End 1mA GNSS L1
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Skyworks |
| Product Category: | RF Front End |
| RoHS: | Details |
| Type: | Front-End ICs |
| Operating Frequency: | 1.559 GHz to 1.606 GHz |
| NF - Noise Figure: | 1.9 dB |
| Operating Supply Voltage: | 1.5 V to 3.6 V |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | MCM-10 |
| Brand: | Skyworks Solutions Inc. |
| Gain: | 16 dB |
| P1dB - Compression Point: | 8 dBm |
| Product Type: | RF Front End |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
PMA3-34GLN+
Brand:Mini-Circuits
ZX76-31R75PP-S+
Brand:Mini-Circuits
QM45500SR
Brand:Qorvo

ADPA7009-2ACEZ
Brand:Analog Devices
SKY55951-11
Brand:Skyworks Solutions Inc.

ADRF5534BCPZN
Brand:Analog Devices

QPA9909SR
Brand:Qorvo

QPA3246
Brand:Qorvo

ST25R3916-AQET
Brand:STMicroelectronics

PMA3-15453+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






