Manufacturer No:ZX76-31R75PP-S+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Attenuators
Description:Attenuators DGTL STEP ATTEN / SMA/ 31.75DB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Attenuators |
| RoHS: | Details |
| Maximum Attenuation: | 31.75 dB |
| Maximum Frequency: | 6 GHz |
| Number of Bits: | 7 bit |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Attenuator Step Size: | 0.25 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Attenuation: | 31.75 dB |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Minimum Frequency: | 9 kHz |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | Attenuators |
| Series: | ZX76 |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOTQM33120WTR13
Brand:Qorvo

CYW20835PB1KML1GGF
Brand:Infineon Technologies
HAT-10A+
Brand:Mini-Circuits
QPL1240SR
Brand:Qorvo

CMD316C3
Brand:Qorvo
VAT-10A+
Brand:Mini-Circuits
QM45500SR
Brand:Qorvo

CMD319C3
Brand:Qorvo

SMIQ-6243H+
Brand:Mini-Circuits

QPA9909SR
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






