Manufacturer No:BW-S10-2W263A+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Attenuators
Description:Attenuators 10 dB Fixed Attenuator DC - 26000 MHz 50?
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Attenuators |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | FF3336 |
| Maximum Attenuation: | 10.75 dB |
| Maximum Frequency: | 26 GHz |
| Number of Bits: | - |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum VSWR: | 1.46 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Attenuation: | 10.1 dB |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Minimum Frequency: | 0 Hz |
| Packaging: | Bulk |
| Power Rating: | 2 W |
| Product Type: | Attenuators |
| Series: | BW |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Type: | Precision |
| Typical Attenuation: | 10.1 dB |
HOT
MAAP-011341-TR1000
Brand:MACOM

ADL8107ACPZN
Brand:Analog Devices
VAT-20A+
Brand:Mini-Circuits
QM42639SR
Brand:Qorvo
ZX60-06203ALN+
Brand:Mini-Circuits

QPA9909SR
Brand:Qorvo

CC2652RSIPMOTR
Brand:Texas Instruments
BW-20N250W+
Brand:Mini-Circuits

CMD328K3
Brand:Qorvo

QPA9122MTR7
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






