Manufacturer No:ADRF5141BCCZN
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:RF Switch ICs
Description:RF Switch ICs High Power T/R Switch with Limiter 6 GHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | RF Switch ICs |
| RoHS: | Details |
| Switch Configuration: | SPDT |
| Minimum Frequency: | 6 GHz |
| Maximum Frequency: | 12 GHz |
| Insertion Loss: | 1.1 dB to 1.7 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-20 |
| Technology: | Si |
| Series: | ADRF5141 |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Analog Devices |
| Number of Switches: | Dual |
| Off Time - Max: | 50 ns |
| On Time - Max: | 50 ns |
| Operating Frequency: | 6 GHz to 12 GHz |
| Operating Supply Current: | +/- 13 uA +/- 360 uA |
| Product Type: | RF Switch ICs |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Supply Voltage - Max: | 3.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.15 V |
HOT
ZHL-2425-250X+
Brand:Mini-Circuits

CMD244K5
Brand:Qorvo

QPA2640T
Brand:Qorvo

ZX60-6013E-S+
Brand:Mini-Circuits
AVA-0233LN+
Brand:Mini-Circuits
QPL1163SR
Brand:Qorvo

CC1352P74T0RGZR
Brand:Texas Instruments
VAT-20A+
Brand:Mini-Circuits

CC2652RSIPMOTR
Brand:Texas Instruments

QPA9909SR
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






