Manufacturer No:QPA9122MTR7
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier 2.3-5.0 GHz 0.5W Driver Amp w/enhanced A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-16 |
| Operating Frequency: | 2.3 GHz to 5 GHz |
| Gain: | 36.5 dB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| OIP3 - Third Order Intercept: | 27 dBm |
| Operating Supply Current: | 120 mA |
| Series: | QPA9122M |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Qorvo |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Test Frequency: | 2.6 GHz |
| Part # Aliases: | QPA9122M |
HOTFW-2A+
Brand:Mini-Circuits
UNAT-3A+
Brand:Mini-Circuits

MAMX-011067-TR0500
Brand:MACOM
FW-1A+
Brand:Mini-Circuits

ADL8106ACEZ
Brand:Analog Devices
VAT-10A+
Brand:Mini-Circuits

QPA0001
Brand:Qorvo

QPA2640T
Brand:Qorvo

ZHL-1-2W+
Brand:Mini-Circuits
QPA0812
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






