Manufacturer No:FW-1A+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Attenuators
Description:Attenuators 1 dB Fixed Attenuator DC - 12000 MHz 50?
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Attenuators |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | FF704 |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum VSWR: | 1.6 |
| Technology: | Si |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Attenuation: | 1 dB |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Packaging: | Bulk |
| Power Rating: | 2 W |
| Product Type: | Attenuators |
| Series: | FW |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Tolerance: | 0.3 dB |
| Type: | Coaxial Fixed Attenuator |
| Typical Attenuation: | 1 dB |
HOTVAT-10A+
Brand:Mini-Circuits
BW-30N250W+
Brand:Mini-Circuits
QM42639SR
Brand:Qorvo

CMD307P3
Brand:Qorvo
ZHL-10M4G21W0X+
Brand:Mini-Circuits

ADL8112ACCZ
Brand:Analog Devices

BW-S10-2W263A+
Brand:Mini-Circuits

ST25R3920B-AQWT
Brand:STMicroelectronics
HAT-10A+
Brand:Mini-Circuits

CMD319C3
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






