Manufacturer No:ADRF5301BCCZN
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:RF Switch ICs
Description:RF Switch ICs Silicon SPDT Switch Reflective 35 GHZ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | RF Switch ICs |
| RoHS: | Details |
| Switch Configuration: | SPDT |
| Minimum Frequency: | 37 GHz |
| Maximum Frequency: | 49 GHz |
| Insertion Loss: | 1.4 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-20 |
| Technology: | Si |
| Series: | ADRF5301 |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Analog Devices |
| High Control Voltage: | 0 V to 3.45 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Switches: | Dual |
| Off Time - Max: | 45 ns |
| On Time - Max: | 45 ns |
| Operating Frequency: | 37 GHz to 49 GHz |
| Operating Supply Current: | 450 uA |
| Product Type: | RF Switch ICs |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Supply Voltage - Max: | 3.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.15 V |
HOT
CMD315C4
Brand:Qorvo

ADRF5141BCCZN
Brand:Analog Devices

CMD316C3
Brand:Qorvo

QPA1009
Brand:Qorvo

CMD284P4
Brand:Qorvo

MAAL-011181-TR0500
Brand:MACOM
VAT-20A+
Brand:Mini-Circuits
QM33120WTR13
Brand:Qorvo

MAPS-011021-TR0500
Brand:MACOM

ADRF5301BCCZN
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






