Manufacturer No:QPF4617SR
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Front End
Description:RF Front End WiFi 6E 6 GHz High Power Non-Linear F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Front End |
| RoHS: | Details |
| Type: | RF Front End |
| Operating Frequency: | 6 GHz |
| NF - Noise Figure: | 1.9 dB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SMD-24 |
| Brand: | Qorvo |
| Development Kit: | QPF4617EVB |
| Gain: | 14.5 dB 31 dB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| P1dB - Compression Point: | 31 dBm |
| Product Type: | RF Front End |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
CMD196C3
Brand:Qorvo

QPA9122MTR7
Brand:Qorvo

CMD271P3
Brand:Qorvo
FW-5A+
Brand:Mini-Circuits
UNAT-3A+
Brand:Mini-Circuits
BW-40N250W+
Brand:Mini-Circuits

AVA-5R183+
Brand:Mini-Circuits

SKY55950-11
Brand:Skyworks Solutions Inc.

CMD284P4
Brand:Qorvo

SMIQ-6243H+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






