Manufacturer No:IWTX50R0DZEB6R3KF1
Manufacturer:Vishay
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils Transmitter 6.3uH 10A Qi Compliant
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Inductance: | 6.3 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 25 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 50 mm |
| Width: | 50 mm |
| Height: | 4 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Current Rating: | 10 A |
| Lead Length: | 17 mm |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Shape: | Round |
| other: | 12 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire |
HOT
STWLC98JR
Brand:STMicroelectronics

STWBC86JR
Brand:STMicroelectronics

WLC1150-68LQXQT
Brand:Infineon Technologies

IWTX5555DEEB100KF1
Brand:Vishay / Dale
760308103202
Brand:Wurth Elektronik
760308102210
Brand:Wurth Elektronik

STWLC38JRM
Brand:STMicroelectronics

BQ500211RGZT
Brand:Texas Instruments

WLC1115-68LQXQT
Brand:Infineon Technologies
P9235A-RBNDGI
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






