Manufacturer No:MWPR1516CFM
Manufacturer:NXP
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs WL Charger RCVR ASSP w/ ARM Cortex-M0+
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receiver |
| Input Voltage Range: | 3.5 V to 20 V |
| Output Power: | 15 W |
| Operating Supply Voltage: | 3.5 V to 20 V |
| Operating Supply Current: | 120 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-32 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | MWPR1516 |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Part # Aliases: | 935315422557 |
| Unit Weight: | 0.001676 oz |
HOTWMRT149A-1
Brand:Pulse Electronics

WR303050-12F5-ID
Brand:TDK

WR282840-37K2-LR3
Brand:TDK
760308100141
Brand:Wurth Elektronik

STWLC68JRH
Brand:STMicroelectronics

WRSR-11R0K-16
Brand:Bel Signal Transformer

BQ51050BRHLT
Brand:Texas Instruments

IWAS4832ABEB110JF1
Brand:Vishay / Dale
760308105214
Brand:Wurth Elektronik

WTSC-6R3K-A11
Brand:Bel Signal Transformer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






