Manufacturer No:760308102306
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Receiver Qi 1.4uH 2.0A 0.33Ohms Combination coils for WPT / NFC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 8 uH 1.4 uH |
| Function: | Receiver |
| Maximum DC Resistance: | 400 mOhms 100 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 19 |
| Number of Coils: | 2 Coil 1 Layer |
| Length: | 44 mm |
| Width: | 44 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 17.5 MHz 19 MHz |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.157675 oz |
HOT
WRM483265-10F5-12V-G
Brand:TDK

IWAS3010AZEB130KF1
Brand:Vishay / Dale

BQ51051BRHLT
Brand:Texas Instruments

WTM905525-12F2-12V-G
Brand:TDK

BQ50002RHBR
Brand:Texas Instruments

P9243-GBNDGI
Brand:Renesas Electronics

WR303050-12F5-ID
Brand:TDK
WMRR124F-1
Brand:Pulse Electronics

WT525225-12F2-MA2-G
Brand:TDK

146179-8001
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






