Manufacturer No:BQ51013BRHLT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs Fully Intg Wireless Pwr Receiver IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Standard: | WPC 1.1 |
| Product: | Receiver |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 1.5 A |
| Output Power: | 5 W |
| Operating Supply Voltage: | 4 V to 10 V |
| Operating Supply Current: | 1.5 A |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-20 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | BQ51013B |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Type: | Qi Compliant Wireless Power Transmitter Manager |
| Unit Weight: | 0.002469 oz |
HOT760308101208A
Brand:Wurth Elektronik

WR303050-15F5-G
Brand:TDK

WT525225-12F2-MA2-G
Brand:TDK

P9243-GBNDGI
Brand:Renesas Electronics

BQ50002RHBR
Brand:Texas Instruments

IWTX5555DEEB100KF1
Brand:Vishay / Dale

WR303050-12F5-ID
Brand:TDK
760308103202
Brand:Wurth Elektronik

WRSR-16R7K-11
Brand:Bel Signal Transformer

WTSC-6R3K-A11
Brand:Bel Signal Transformer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






