Manufacturer No:LTC4124EV#TRMPBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs 100mA Wireless Li-Ion Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receiver |
| Input Voltage Range: | 3.3 V to 5.5 V |
| Output Voltage: | 4 V 4.1 V 4.2 V 4.35 V |
| Output Current: | 100 mA |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 120 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFN-12 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Battery Type: | Li-lon |
| Brand: | Analog Devices |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | LTC4124 |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.065962 oz |
HOTWT252512-8F2-SM
Brand:TDK

P9221-RAHGI8
Brand:Renesas Electronics

BQ51050BRHLR
Brand:Texas Instruments

IWTX5050CZEB6R3KF1
Brand:Vishay / Dale

BQ51050BRHLT
Brand:Texas Instruments
P9235A-RBNDGI8
Brand:Renesas Electronics

IWTX55R0DZEB8R9KF1
Brand:Vishay / Dale

WT505090-10F2-LP-G1
Brand:TDK

LTC4120EUD-4.2#PBF
Brand:Analog Devices

WTSC-6R3K-A11
Brand:Bel Signal Transformer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






