Manufacturer No:TB-IND-TOF-1-RS485
Manufacturer:Terabee
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules Terabee IND-TOF-1
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Terabee |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Compact Rugged ToF Distance Sensor |
| Sensing Distance: | 0.5 m to 12.5 m |
| Resolution: | 5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Operating Supply Current: | 90 mA |
| Interface Type: | RS-485 |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 45 C |
| Mounting Style: | Screw |
| IP Rating: | IP65 |
| Dimensions: | 94 mm x 56 mm x 31 mm |
| Packaging: | Box |
| Brand: | Terabee |
| Height: | 31 mm |
| Length: | 94 mm |
| Product: | Distance Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Width: | 56 mm |
| Unit Weight: | 3.492122 oz |
HOT
PIR-02
Brand:OSEPP Electronics

SOUND-01G
Brand:OSEPP Electronics

Z25000Z2910Z001Z21
Brand:EPCOS / TDK

PS1-VOC-10-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

2864273
Brand:Phoenix Contact

314990621
Brand:Seeed Studio

2908661
Brand:Phoenix Contact

TR-EVO-MINI-I2C
Brand:Terabee

SEN0385
Brand:DFRobot

51000K
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






