Manufacturer No:PCL-M10-3E
Manufacturer:Advantech
Type:Acceleration Sensor Modules
Description:Acceleration Sensor Modules
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Acceleration Sensor Modules |
| Sensing Axis: | 2-Axis |
| Sensitivity: | 80 mV/g |
| Operating Supply Voltage: | 16 V to 28 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 30 mm x 30 mm x 14 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Current: | 15 mA |
| Product Type: | Acceleration Sensor Modules |
| Subcategory: | Sensor Modules |
HOT
314990621
Brand:Seeed Studio

101990019
Brand:Seeed Studio

PIR-02
Brand:OSEPP Electronics

WM 30/86
Brand:SpotSee

114993068
Brand:Seeed Studio

GE-2098
Brand:Amphenol Advanced Sensors

TR-EVO-MINI-I2C
Brand:Terabee
QT50UVR3WQ
Brand:Banner Engineering

SEN0385
Brand:DFRobot
4750
Brand:Adafruit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






