Manufacturer No:SEN0505
Manufacturer:DFRobot
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules TFmini-i LiDAR Laser Range Sensor (12m)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | Laser Range Sensor |
| Sensing Distance: | 12 m |
| Resolution: | 1 cm |
| Operating Supply Voltage: | 7 V to 30 V |
| Operating Supply Current: | 65 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Mounting Style: | Cable Mount |
| Dimensions: | 50 mm x 34 mm x 41 mm |
| Application: | Detection of Vehicle and Pedestrian |
| Brand: | DFRobot |
| Height: | 41 mm |
| Length: | 50 mm |
| Product: | Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Width: | 34 mm |
HOT
XM122
Brand:Acconeer

KIT0150
Brand:DFRobot

SEN0375
Brand:DFRobot

LW20/C
Brand:LightWare LiDAR

114993071
Brand:Seeed Studio

PS1-O2-25%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

450-00134-K1
Brand:Laird Connectivity

CM 5/41
Brand:SpotSee

ADPD144RI-ACEZ-RL7
Brand:Analog Devices

314990621
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






