Manufacturer No:101990662
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules SenseCAP ORCH S4-A1B
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Sensors |
| Type: | Weather Sensor |
| Interface Type: | RS-485 |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V to 16 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Application: | Smart Agriculture Smart Industry Environmental Monitoring Greenhouse and Sensor Applications |
| Brand: | Seeed Studio |
| Description/Function: | SenseCAP ORCH S4 4-In-1 Weather Sensors Air Temperature Humidity Atmospheric Pressure Light |
| Dimensions: | 130 mm x 260 mm |
| Height: | 260 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Cable |
| Operating Supply Current: | 14.5 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
HOT
RIOT-002C
Brand:Nisshinbo
TR-EVO-40M-I2C
Brand:Terabee

BAS6C-X00
Brand:Honeywell
ZMX-3DE2500HF-Q7
Brand:Banner Engineering

TR-EVO-SWP-PL-USB
Brand:Terabee

MNS2-9-PK-WS-PS
Brand:Monnit

24114
Brand:SpotSee

4690
Brand:Adafruit

WISE-2410-NB
Brand:Advantech

314990622
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






