Manufacturer No:314990740
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules Light Intensity Sensor - Connector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Sensors |
| Type: | Industrial Light Intensity Sensor |
| Interface Type: | RS-485 |
| Operating Supply Voltage: | 3.9 VDC to 30 VDC |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Application: | Weather Stations Solar Farms Outdoor Farming Greenhouse |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 55 mm x 75 mm x 58 mm |
| Height: | 58 mm |
| Length: | 75 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Operating Supply Current: | 7 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 55 mm |
HOT
Z25000Z2910Z001Z21
Brand:EPCOS / TDK

XM122
Brand:Acconeer
QT50UVR3FQ1
Brand:Banner Engineering

DLP-TH1C
Brand:DLP Design

LTF12IC2LD W/30
Brand:Banner Engineering

MNS2-9-W2-MS-IRH
Brand:Monnit

314990622
Brand:Seeed Studio

XM124
Brand:Acconeer

SEN0395
Brand:DFRobot

314990740
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






