Manufacturer No:SEN0395
Manufacturer:DFRobot
Type:Position Sensor Modules
Description:Position Sensor Modules mmWave Radar - Human Presence Detection (9m)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Position Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | mmWave Radar Sensor |
| Interface Type: | GPIO UART |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V to 5 V |
| Operating Supply Current: | 90 mA |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | DFRobot |
| Description/Function: | mmWave Radar - Human Presence Detection (9 m) |
| Dimensions: | 28 mm x 24 mm |
| Length: | 28 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Product Type: | Position Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 24 mm |
HOT
K50RPF-8060-LDQ
Brand:Banner Engineering

TMF8828-1AM
Brand:ams OSRAM

RIOT-002A
Brand:Nisshinbo

TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM

TF03-180 CAN
Brand:Benewake

MNS2-9-W2-MS-IRH
Brand:Monnit

46000K
Brand:SpotSee

WISE-2410-NB
Brand:Advantech

GE-2098
Brand:Amphenol Advanced Sensors

BAS6C-X00
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






