Manufacturer No:TF03-100 CAN
Manufacturer:Benewake
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules TF03 1000Hz high frame rate and 100m long range ToF LiDAR sensor with IP67 for UAVITS Security and other industrial use
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Benewake |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Sensing Distance: | 100 m |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Each |
| Brand: | Benewake |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | TF |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 2.716095 oz |
HOT
TF03-180 CAN
Brand:Benewake

PCL-M10-3E
Brand:Advantech

LTF12IC2LDQ
Brand:Banner Engineering

TR-EVO-15M-I2C
Brand:Terabee

ZN-THS11-S
Brand:Omron Automation and Safety

TR-TW-EVO60M-8
Brand:Terabee

PS1-O2-25%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

ADPD144RI-ACEZ-RL7
Brand:Analog Devices

2865751
Brand:Phoenix Contact

101990666
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






