Manufacturer No:MNS2-4-IN-WS-WR
Manufacturer:Monnit
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules ALTA Industrial Wireless Water Rope Sensor (433 MHz)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monnit |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Shipping Restrictions: |
does not presently sell this product in your region.
|
| Product: | Water Detection Sensors |
| Type: | Wireless Water Rope Sensor |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.8 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Monnit |
| Dimensions: | 94 mm x 58.84 mm x 35 mm |
| Height: | 35 mm |
| Length: | 94 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Series: | MNS2 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Tradename: | ALTA |
| Width: | 58.84 mm |
HOT
47000K
Brand:SpotSee

450-00134B-K1
Brand:Laird Connectivity

113990755
Brand:Seeed Studio

LT3NILV
Brand:Banner Engineering

SF45/B
Brand:LightWare LiDAR

4690
Brand:Adafruit

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee

PCL-M10-3E
Brand:Advantech

ETM-RES05C-EEH4EE
Brand:Advantech

KIT0150
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






