Manufacturer No:ADPD144RI-ACEZ-RL7
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Optical Sensor Modules
Description:Optical Sensor Modules Optical Biometric Trans Red & Infrared
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Optical Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Optical Sensor Modules |
| Type: | PPG |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Operating Supply Current: | 9.3 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Analog Devices |
| Dimensions: | 5 mm x 2.8 mm x 1.36 mm |
| Height: | 1.36 mm |
| Length: | 5 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Optical Sensor Modules |
| Resolution: | 14 bit |
| Series: | ADPD144RI |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 2.8 mm |
| Unit Weight: | 0.013052 oz |
HOT
TMF8820-1AM
Brand:ams OSRAM
QT50UVR3FQ1
Brand:Banner Engineering

TF03-180 CAN
Brand:Benewake

450-00134B-K1
Brand:Laird Connectivity

113990756
Brand:Seeed Studio

2331211-3
Brand:TE Connectivity / P&B

SEN0460
Brand:DFRobot

SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain

46000K
Brand:SpotSee

RIOT-002C
Brand:Nisshinbo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






