Manufacturer No:SF45/B
Manufacturer:LightWare
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules SF45/B (50 m)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | LightWare |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | MicroLiDAR Sensor |
| Sensing Distance: | 50 m |
| Resolution: | 1 cm |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 300 mA |
| Interface Type: | I2C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Dimensions: | 51 mm x 48 mm x 44 mm |
| Application: | Navigation Obstacle Detection |
| Brand: | LightWare LiDAR |
| Height: | 44 mm |
| Length: | 51 mm |
| Product: | Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | LightWare Lidar LLC |
| other: | 1 |
| Width: | 48 mm |
| Unit Weight: | 2.081164 oz |
HOTQT50UVR3WQ
Brand:Banner Engineering

SEN0375
Brand:DFRobot

PS1-O2-25%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

114993071
Brand:Seeed Studio

VL53L8CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

314990740
Brand:Seeed Studio

SST-BCA1HH
Brand:ATC Diversified Electronics

TC-LINK-200-OEM-1CH
Brand:LORD Microstrain

TF350 4 20ma
Brand:Benewake

EK6-PSX
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






