Manufacturer No:SCD30
Manufacturer:Sensirion
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules SCD30 CO2 sensor module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Sensor Modules |
| Type: | CO2 Humidity and Temperature Sensor |
| Interface Type: | I2C UART |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Sensirion |
| Dimensions: | 35 mm x 23 mm x 7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Current: | 19 mA |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Series: | SCD3x |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Part # Aliases: | 1-101625-10 |
| Unit Weight: | 0.652216 oz |
HOT
ADPD144RI-ACEZ-RL7
Brand:Analog Devices

PS1-O2-25%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

114992871
Brand:Seeed Studio
SX5-R
Brand:Banner Engineering

ADTF3175BMLZ
Brand:Analog Devices

LTF12IC2LD W/30
Brand:Banner Engineering

TMF8828-1AM
Brand:ams OSRAM

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee

TR-EVO-MINI-I2C
Brand:Terabee

KIT0150
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






