Manufacturer No:TR-EVO-MINI-USB
Manufacturer:Terabee
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules TeraRanger Evo Mini USB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Terabee |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | TeraRanger Evo Mini |
| Sensing Distance: | 0.03 m to 3.3 m |
| Resolution: | 1 mm |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 50 mA |
| Interface Type: | UART USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Dimensions: | 42 mm x 30 mm x 13 mm |
| Packaging: | Bag |
| Brand: | Terabee |
| Height: | 13 mm |
| Length: | 42 mm |
| Product: | Evo Mini |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Tool Is For Evaluation Of: | Evo Sensor |
| Width: | 30 mm |
| Unit Weight: | 0.317466 oz |
HOT
WISE-2410-NB
Brand:Advantech

101990666
Brand:Seeed Studio

SEN0460
Brand:DFRobot

114992870
Brand:Seeed Studio

SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain

LEA-F9T-10B
Brand:u-blox

101991021
Brand:Seeed Studio

SEN0395
Brand:DFRobot

24114
Brand:SpotSee

PS1-H2-4%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






