Manufacturer No:314990621
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules RS485 Soil Moisture & Temperature & EC Sensor - Connector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Sensors |
| Type: | Industrial Soil Moisture & Temperature Sensor |
| Interface Type: | RS-485 |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 VDC to 30 VDC |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Application: | Water-saving Irrigation Greenhouses Horticulture and Gardening |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 66 mm x 45 mm x 15 mm |
| Height: | 15 mm |
| Length: | 66 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Connector |
| Operating Supply Current: | 6 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 45 mm |
HOT
TF02 Pro-W Uart
Brand:Benewake
ZN-PD03
Brand:Omron Automation and Safety

XM124
Brand:Acconeer

114993068
Brand:Seeed Studio

101990666
Brand:Seeed Studio

WISE-2410-NB
Brand:Advantech

ZN-THS11-S
Brand:Omron Automation and Safety

Z25000Z2910Z001Z21
Brand:EPCOS / TDK

SOUND-01G
Brand:OSEPP Electronics

SST-BCA1HH
Brand:ATC Diversified Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






