Manufacturer No:PS1-H2-4%-MOD
Manufacturer:Amphenol
Type:Multiple Function Sensor Moduless
Description:Multiple Function Sensor Modules Hydrogen 4%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Gas Sensor Modules |
| Type: | Hydrogen (H) |
| Interface Type: | UART |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Dimensions: | 40 mm X 30 mm X 12 mm |
| For Use With: | Solid Polymer Electrolyte |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Operating Supply Current: | 5 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Moduless |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensor Moduless |
HOT
450-00134B-K1
Brand:Laird Connectivity

51000K
Brand:SpotSee

BAS6C-H00
Brand:Honeywell

101990666
Brand:Seeed Studio

DLP-TH1C
Brand:DLP Design

ZN-THS11-S
Brand:Omron Automation and Safety

101991021
Brand:Seeed Studio
SX5-M10
Brand:Banner Engineering

WISE-2410-NB
Brand:Advantech

TF03-100 CAN
Brand:Benewake
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






