Manufacturer No:2865751
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Temperature Sensor Modules
Description:Temperature Sensor Modules MACX MCR-EX-T- UIREL-UP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Temperature Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Temperature Transducer |
| Temperature Range: | - 250 C to + 2500 C |
| Output Type: | Voltage |
| Interface Type: | 2-Wire 3-Wire 4-Wire |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 114.5 mm x 99 mm x 17.5 mm |
| Height: | 112.8 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Product Type: | Temperature Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Tradename: | INTERFACE Ex |
| Width: | 35.2 mm |
| Part # Aliases: | MACX_MCR-EX-T-UIREL-UP MACXMCREXTUIRELUP |
| Unit Weight: | 7.054792 oz |
HOT
LTF12IC2LD W/30
Brand:Banner Engineering

113990756
Brand:Seeed Studio

XM122
Brand:Acconeer

BHI260AP
Brand:Bosch Sensortec
QT50UVR3WQ
Brand:Banner Engineering

113990755
Brand:Seeed Studio

2865751
Brand:Phoenix Contact

114992871
Brand:Seeed Studio

BAS6C-H00
Brand:Honeywell

MIKROE-4347
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






