Manufacturer No:LW20/C
Manufacturer:LightWare
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules LW20/C 100 m Rangefinder module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | LightWare |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Laser Sensor |
| Sensing Distance: | 100 m |
| Resolution: | 1 cm |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Interface Type: | I2C Serial |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| IP Rating: | IP67 |
| Dimensions: | 30 mm x 43 mm x 20 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Application: | Distance Height Measurement |
| Brand: | LightWare LiDAR |
| Height: | 20 mm |
| Length: | 43 mm |
| Product: | Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | LightWare Lidar LLC |
| other: | 1 |
| Width: | 30 mm |
| Unit Weight: | 0.705479 oz |
HOT
110991068
Brand:Seeed Studio

SEN0505
Brand:DFRobot

2908661
Brand:Phoenix Contact

RIOT-002C
Brand:Nisshinbo

SF45/B
Brand:LightWare LiDAR

TB-PCL-XL-LORA-US-W
Brand:Terabee

RIOT-002B
Brand:Nisshinbo

314990735
Brand:Seeed Studio

101991022
Brand:Seeed Studio

MNS2-4-IN-WS-WR
Brand:Monnit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






