Manufacturer No:XM122
Manufacturer:Acconeer
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules IoT Radar Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Acconeer |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | IoT Radar Sensor |
| Sensing Distance: | 0.5 m to 10 m |
| Beam Angle: | 70 deg |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 5.5 V |
| Interface Type: | GPIO I2C SPI UART USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 33 mm x 33 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Acconeer |
| For Use With: | A111 nRF52840 |
| Frequency: | 2.4 GHz to 2.48 GHz 60.5 GHz |
| Length: | 33 mm |
| Product: | Distance Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Tool Is For Evaluation Of: | A111 nRF52840 |
| Width: | 33 mm |
HOT
LW20/C
Brand:LightWare LiDAR

101990662
Brand:Seeed Studio

SF45/B
Brand:LightWare LiDAR

RIOT-002B
Brand:Nisshinbo

2908661
Brand:Phoenix Contact

SEN0375
Brand:DFRobot

TF350 4 20ma
Brand:Benewake

TR-EVO-PPC-UART
Brand:Terabee
QT50R-EU-RHQ
Brand:Banner Engineering

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






