Manufacturer No:101990667
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules RS485 Soil Moisture & Temperature & EC Sensor (S-Temp&VWC&EC-02A)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Brand: | Seeed Studio |
| Description/Function: | Sensor MODBUS-RTU RS-485 Widely used to Monitor Temperature Moisture and Electrical Conductivity of the Soil in Professional Application Scenarios |
| Height: | 15 mm |
| Length: | 66 mm |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 45 mm |
HOT
EK6-PSX
Brand:Amphenol SGX Sensortech

101991022
Brand:Seeed Studio

46000K
Brand:SpotSee

113990756
Brand:Seeed Studio

TR-EVO-PPC-UART
Brand:Terabee

LT3NILV
Brand:Banner Engineering
4750
Brand:Adafruit

101990662
Brand:Seeed Studio

KIT0150
Brand:DFRobot

ZN-THS11-S
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






