Manufacturer No:2864273
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Temperature Sensor Modules
Description:Temperature Sensor Modules MINI MCRSLPT100UINC TEMP TRANS -PT100
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Temperature Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Temperature Transducer |
| Temperature Range: | - 150 C to + 850 C |
| Output Type: | Voltage |
| Interface Type: | 2-Wire 3-Wire 4-Wire |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 102.5 mm x 93.1 mm x 6.2 mm |
| Height: | 93.1 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Temperature Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Tradename: | INTERFACE Analog |
| Width: | 6.2 mm |
| Part # Aliases: | MINI_MCR-SL-PT100-UI-NC MINIMCRSLPT100UINC |
| Unit Weight: | 3.499177 oz |
HOT
TB-PCL-XL-LORA-EU-W
Brand:Terabee

TF02 Pro-W RS485
Brand:Benewake

LW20/C
Brand:LightWare LiDAR
QT50UVR3WQ
Brand:Banner Engineering

LTF12IC2LDQ
Brand:Banner Engineering

TR-EVO-SWP-PL-USB
Brand:Terabee

ULTRA-01
Brand:OSEPP Electronics

114992868
Brand:Seeed Studio

2864273
Brand:Phoenix Contact

PS1-O2-25%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






