Manufacturer No:TR-MFX
Manufacturer:Terabee
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules a kit of 8 optical Time-of-Flight distance sensors for indoor short range applications (version with protecting covers)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Terabee |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Time-of-Flight (ToF) Sensor |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 50 mA |
| Interface Type: | I2C UART USB |
| Dimensions: | 29.45 mm x 27.7 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Terabee |
| Length: | 29.45 mm |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 27.7 mm |
| Unit Weight: | 0.705479 oz |
HOT
113990755
Brand:Seeed Studio

HUMI-01G
Brand:OSEPP Electronics

TF02 Pro-W Uart
Brand:Benewake
XM125
Brand:Acconeer

KIT0150
Brand:DFRobot

ETM-RES05C-EEH4EE
Brand:Advantech

UTC-510P-F01E
Brand:Advantech

BAS6C-X00
Brand:Honeywell

ADPD144RI-ACEZ-RL7
Brand:Analog Devices

49000K
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






