Manufacturer No:PS1-VOC-10-MOD
Manufacturer:Amphenol
Type:Multiple Function Sensor Moduless
Description:Multiple Function Sensor Modules VOC 10ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Gas Sensor Modules |
| Type: | Gas sensor |
| Interface Type: | UART |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Dimensions: | 40 mm X 30 mm X 12 mm |
| For Use With: | Solid Polymer Electrolyte |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Operating Supply Current: | 5 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Moduless |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensor Moduless |
HOTQT50R-EU-RHQ
Brand:Banner Engineering

TR-EVO-MINI-USB
Brand:Terabee

MD-42688-P
Brand:TDK InvenSense

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee

114992738
Brand:Seeed Studio

GE-2098
Brand:Amphenol Advanced Sensors

TB-PCL-XL-LORA-US-W
Brand:Terabee

MNS2-9-PK-WS-PS
Brand:Monnit

ULTRA-01
Brand:OSEPP Electronics

ETM-RES05C-EEH4EE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






