Manufacturer No:2905494
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - Industrial Mount PLC-HPT-24DC/220DC/10
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Solid State Relays - Industrial Mount |
| Product: | Solid State Relays |
| Type: | SSR |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Load Current Rating: | 100 mA |
| Load Voltage Rating: | 12 VDC to 250 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Control Voltage Range: | 24 VDC |
| Input Current: | 19 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| IP Rating: | IP20 |
| Length: | 94 mm |
| Width: | 14 mm |
| Height: | 80 mm |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | Push-In |
HOTG2RV-ST700-AP AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

3 334 485 008
Brand:TE Connectivity / AMP
ECP250BHAADA
Brand:TE Connectivity

DCNLEV50-C
Brand:Littelfuse

K8AK-TH11S24VAC/DC
Brand:Omron Automation and Safety

29-321-12
Brand:TE Connectivity / Kissling
G2RV-ST500 AC110
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST700 AC230
Brand:Omron Automation and Safety
IMB06ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

AQY206GV1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






