Manufacturer No:29-211-12
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Industrial Relays |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Product: | Power Relays |
| Type: | Standard |
| Contact Termination: | Screw |
| Relay Contact Form: | 1 Form X (SPST) |
| Contact Current Rating: | 200 A |
| Coil Termination: | Screw |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Coil Resistance: | 62 Ohms |
| Coil Current: | 400 mA |
| Switching Voltage: | 28 VDC |
| Contact Material: | Silver Tin Oxide (AgSnO2) |
| IP Rating: | IP67 IP6K9K |
| Brand: | TE Connectivity / Kissling |
| Power Consumption: | 10 mW |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | K1021410 |
HOTG2RV-ST700 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety
IMB03ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

AQY225R3V1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

Z63000Z2910Z001Z77
Brand:TDK

3 334 485 008
Brand:TE Connectivity / AMP

G3VM-351VY1-TR05
Brand:Omron Electronics
IMB03IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom
G2RV-ST500 AC100
Brand:Omron Automation and Safety

G6DN-1A-SL DC24
Brand:Omron Electronics

G3VM-61VY4-TR05
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






