Manufacturer No:HE1AN-W-DC9V-Y6H
Manufacturer:Panasonic
Type:General Purpose Relays
Description:General Purpose Relays HE-PV Relay 1FormA 9VDC coil
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | General Purpose Relays |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Relays |
| Type: | High Capacity |
| Coil Voltage: | 9 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Termination: | Quick Connect |
| Mounting Style: | Socket |
| Switching Voltage: | 60 VDC |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Resistance: | 42.2 Ohms |
| Coil Current: | 320 mA |
| Contact Material: | AgNi |
| Series: | HE-PV |
| Length: | 38 mm |
| Width: | 33 mm |
| Height: | 38.8 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Contact Rating: | 90 A |
| Maximum Switching Current: | 90 A |
| Product Type: | General Purpose Relays |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
G5RL-U1A-EL-HA DC12
Brand:Omron Electronics

AHER3192
Brand:Panasonic Industrial Devices
G2RV-ST500 AC110
Brand:Omron Automation and Safety

2071567-2
Brand:TE Connectivity

1416010-1
Brand:TE Connectivity / Raychem

HE1AN-W-DC6V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

ECK250HAAPA
Brand:TE Connectivity
G2RV-ST500 DC24
Brand:Omron Automation and Safety

B88269X6360C011
Brand:EPCOS / TDK
G2RV-ST500 AC100
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






