Manufacturer No:AHER3192
Manufacturer:Panasonic
Type:General Purpose Relays
Description:General Purpose Relays HE-R RELAY 4FORMA 24VDC COIL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | General Purpose Relays |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Relays |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 4 Form A (4PST-NO) |
| Contact Termination: | Solder Lug |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Switching Voltage: | 480 VC |
| Coil Resistance: | 144 Ohms |
| Coil Current: | 167 mA |
| Contact Material: | Silver Tin |
| Series: | HE-R |
| Length: | 58 mm |
| Width: | 35 mm |
| Height: | 47 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Contact Rating: | 40 A |
| Product Type: | General Purpose Relays |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
TLP3475SRHA(TP,E
Brand:Toshiba

TLP3317(TP15,F
Brand:Toshiba

Z63000Z2910Z001Z78
Brand:TDK

G3VM-601DY2
Brand:Omron Electronics

TLP3412SRHA(TP,E
Brand:Toshiba

2071567-2
Brand:TE Connectivity
G2RV-ST700 DC24
Brand:Omron Automation and Safety

3 334 485 008
Brand:TE Connectivity / AMP

29-221-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

V23076A1001C133
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






