Manufacturer No:V23076A1001C133
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays Power Relay K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 45 A |
| Coil Resistance: | 90 Ohms |
| Coil Current: | 45 A |
| Switching Voltage: | 12 VDC |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Contact Material: | Silver Nickel (AgNi) |
| Length: | 26.1 mm |
| Width: | 21.1 mm |
| Height: | 21.2 mm |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Coil Termination: | Solder Pin |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Power Consumption: | 1.6 W |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 525 |
| Subcategory: | Relays |
| Type: | Power Relay |
| Part # Aliases: | 1393277-4 |
| Unit Weight: | 0.806645 oz |
HOT
TPSI2072QDWQRQ1
Brand:Texas Instruments

ECK250HAAPA
Brand:TE Connectivity
G2RV-ST700-AP AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

5-1462037-4
Brand:TE Connectivity / P&B

AHER3192
Brand:Panasonic Industrial Devices

2-2071567-1
Brand:TE Connectivity

LH1510AABTR
Brand:Vishay Semiconductors

2905494
Brand:Phoenix Contact
G2RV-ST700 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST500 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






