Manufacturer No:ECK150HAAPA
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Electromechanical Contactors
Description:Electromechanical Contactors High Voltage Contactor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Electromechanical Contactors |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 9 VDC to 36 VDC |
| Contact Current Rating: | 150 A |
| Switching Voltage: | 1 kVDC |
| Brand: | TE Connectivity |
| Coil Resistance: | 4.77 Ohms to 5.83 Ohms |
| Coil Termination: | Wire |
| Contact Form: | 1 Form X (SPST - NO) |
| Height: | 55.8 mm |
| Length: | 80.4 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Number of Poles: | 1 |
| Product: | Contactors |
| Product Type: | Electromechanical Contactors |
| other: | 12 |
| Subcategory: | Contactors |
| Type: | High Voltage Contactor |
| Part # Aliases: | 2071567-1 |
HOTIMB06ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom
G2RV-ST700-AP DC24
Brand:Omron Automation and Safety

ECK150HAAPA
Brand:TE Connectivity

DCNLEV50-CA
Brand:Littelfuse

DCNLEV50-CASN
Brand:Littelfuse

DCNLEV100-CAN
Brand:Littelfuse
IMB06IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

2071567-1
Brand:TE Connectivity
G2RV-ST700 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

AHER4192
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






