Manufacturer No:G2RV-ST500 AC110
Manufacturer:Omron
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays Slim Rly scrw term AC/DC110
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Industrial Relays |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Solid State Relays |
| Type: | Slim I/O Relay |
| Contact Termination: | Push-In |
| Relay Contact Form: | SPDT |
| Coil Termination: | Push-In |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 110 VAC |
| Coil Current: | 6 A |
| Switching Voltage: | 440 VAC 125 VDC |
| Contact Material: | Silver Alloy |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | G2RV-ST |
| Length: | 90 mm |
| Width: | 6.2 mm |
| Height: | 80 mm |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G2RVST500AC110 |
HOT
G7L-2A-X-SI DC12
Brand:Omron Electronics

G5PZ-1A-X DC24
Brand:Omron Electronics

DCNLEV50-CS
Brand:Littelfuse

G5PZ-1A4-E DC24
Brand:Omron Electronics

G7EB-1AP1-E DC24
Brand:Omron Electronics
G2RV-ST700 AC230
Brand:Omron Automation and Safety

AQY4C2P1X
Brand:Panasonic Industrial Devices

G9KB-1A DC24
Brand:Omron Electronics

DCNLEV100-CASN
Brand:Littelfuse

G2RG-2A-X DC12
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






