Manufacturer No:2576140000
Manufacturer:Weidmuller
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays DRMKITP 24VDC 4CO LD/PB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | Industrial Relays |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Product: | Solid State Relays |
| Type: | Pluggable Relay |
| Contact Termination: | Push-In |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 5 A |
| Coil Termination: | Push-In |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Coil Resistance: | 630 Ohms |
| Coil Current: | 36.9 mA |
| Switching Voltage: | 250 VAC |
| Contact Material: | Silver Nickel (AgNi) |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | D |
| Length: | 82.3 mm |
| Width: | 30.6 mm |
| Height: | 101.8 mm |
| Brand: | Weidmuller |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
G5PZ-1A4-E DC12
Brand:Omron Electronics

AHER3192
Brand:Panasonic Industrial Devices

5-1462037-4
Brand:TE Connectivity / P&B

6-1414989-1
Brand:TE Connectivity / Raychem

DCNLEV50-C
Brand:Littelfuse

1-2071567-2
Brand:TE Connectivity

G5PZ-1A-X DC12
Brand:Omron Electronics

2905494
Brand:Phoenix Contact
IMB03ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

G9KA-1A-E DC12
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






