Manufacturer No:0 332 209 211
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays Power Relay B
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 50 A |
| Coil Resistance: | 255 Ohms |
| Coil Current: | 50 A |
| Switching Voltage: | 16 VDC |
| Mounting Style: | Plug In |
| Contact Material: | Silver (Ag) |
| Length: | 28.5 mm |
| Width: | 28.5 mm |
| Height: | 42 mm |
| Brand: | TE Connectivity |
| Coil Termination: | Quick Connect |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Contact Termination: | Quick Connect |
| IP Rating: | IP54 |
| Power Consumption: | 2.3 W |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Relays |
| Type: | Mini ISO Relay |
| Part # Aliases: | 2-1904025-6 |
HOT
AQY221N5V1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

G3VM-401AY2
Brand:Omron Electronics

DCNLEV50-CA
Brand:Littelfuse

AQY215S
Brand:Panasonic Industrial Devices

29-211-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

2905494
Brand:Phoenix Contact

G6DN-1A-SL DC24
Brand:Omron Electronics

2576140000
Brand:Weidmuller

G3VM-401DY2(TR05)
Brand:Omron Electronics

AQY225R3V1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






